Fotogalérie

Noc výskumníkov 2015 v Poprade

Vedcom z Astronomického ústavu SAV sa počas Noci výskumníkov v Poprade podaril husárky kúsok! Podujaite svojou osobnou návštevou poctil prezident SR, pán Andrej Kiska.

Obrázkov v galérii: 44

Veda v osade 15

Projekt v spolupráci s Equity, o.z. je už 6. rok špecifickou súčasťou Noci výskumníkov, v rámci ktorého cestuje skupina zanietených mladých vedcov na miesta a za deťmi zo sociálne znevýhodneného prostredia, ale aj ľuďom v neľahkej životnej situácii. Najskôr zavítali do Evakuačného tranzitného ce...

Obrázkov v galérii: 37

Víťazi festivalových súťaží 2015

Počas festivalu vedy Európska noc výskumníkov 2015 v Starej tržnici v Bratislave sme na pódiu vyhlásili a ocenili víťazov súťaží, ktorým srdečne gratulujeme!

Obrázkov v galérii: 27

ÚDiF - Úžasné divadlo fyziky z Brna

Špeciálnou programovou udalosťou bolo predstavenie Farebný svet Divadla fyziky ÚDif, ktoré vďaka spolupráci s Českým centrom v Bratislave prinieslo nevšedný pohľad na fyziku a fyzikálne zákony a ich výskyt v našom bežnom živote.

Obrázkov v galérii: 6

Bienále ilustrácii Bratislava 2015

K sprievodným podujatiam festivalu vedy sa pridal aj 25. ročník Medzinárodnej súťažnej prehliadky originálov ilustrácii kníh pre deti - Súťažná výstava BIB 2015 v Kunsthalle Bratislava, ktorá predstavila súťažné ilustrácie z päťdesiatich krajín sveta.

Obrázkov v galérii: 16

Astronomický ústav SAV

Ilustračné fotografie k programu festivalu vedy Európska noc výskumníkov 2015.

Obrázkov v galérii: 6

Festo - Bionic Learning Network

Hlavnou hviezdou festivalu vedy Európska noc výskumníkov 2014 bola nemecká spoločnosť FESTO, vďaka ktorej ste sa mohli pokochať ohromujúcimi technickými tvormi zo sveta bioniky. Teda odboru, ktorý hľadá udržateľné riešenia napodobňovaním prírodných, časom overených modelov a stratégií. V bratis...

Obrázkov v galérii: 8

Veda v osade 2014

Aj v roku 2014 sme v spolupráci s Equity, o.z. zrealizovali Európsku noc výskumníkov v končinách, kde bežne výskumníci nechodia. Dňa 25.9.2014 navštívili mladí vedci, z Prírodovedeckej fakulty UK, základnú školu v Novom Živote a nasledujúci deň základnú školu v Plaveckom Štvrtku.

Obrázkov v galérii: 17