Nakuknite do sveta virtuálnej reality a robotiky v Žiline

Nakuknite do sveta virtuálnej reality a robotiky v Žiline

Aj tento rok  Vás v priestoroch nákupného centra Aupark Shopping Centre v Žiline (9:00 - 21:00) prevedú prehliadkou nových výsledkov vedy a výskumu vedci zo Žilinskej univerzity v Žiline, o tom, že existujú Roboty, ktorým nie ste ľahostajní Vás presvedčia vedci z Univerzity Komenského v Bratislave. A novinky zo sveta inovácií a virtuálneho sveta prinesie spoločnosť CEIT – Nakukni do virtuálneho sveta. Slovenský Červený kríž Vás zase naučí ako pomôcť svojim blízkym v stave ohrozujúcom život – Prvá pomoc.

Tým sa však program len začína. Slovenská inovačná a energetická agentúra spolu so Strednou odbornou školou strojníckou z Kysuckého Nového Mesta predstaví projekt Inovujme.sk a dokáže, že odvaha inovovať sa cení. A nielen to, pre všetkých, ktorí úspešne absolvujú inovačný kvíz počas Európskej noci výskumníkov v Žiline má SIEA pripravené inšpiratívne odmeny. Vypočujte si príbehy talentovaných študentov zo SOŠ strojníckej, zistite aké sú ich plány do budúcnosti a aký význam predstavujú inovácie pre ich, ale aj vaše štúdium.

Žilina je jednoznačne mestom dopravy, informatiky a automatizácie. Nakuknite preto s nami do sveta virtuálnej reality a robotiky. Odhaľte aká je – Bezpečná letecká doprava, a Ako sa určujú rozmery a tvar Zeme.

Zistite, že veda prináša nové vedomosti, ale je aj hravá a zábavná. Nájdite odpovede na otázky:  Je elektrická energia naozaj kvalitná? a dokonca aj to Ako vyhrať vedeckú súťaž? či Ako ochrániť naše ovzdušie? Ste zvedaví aká je hodnota Vášho cestovného času? Na Európskej noci výskumníkov v Žiline Vás čaká viac ako 26 vedeckých stánkov, program na pódiu, súťaže, kvízy a 3 prednášky.

Rozhýbme to! Tvorme, bádajtme a skúmajme ako praví výskumníci!

Nad podujatím prevzal záštitu prezident Slovenskej republiky pán Andrej Kiska. Podujatie sa koná tiež pod záštitou predsedníčky Žilinského samosprávneho kraja Eriky Jurinovej a Igora Chomu, primátora mesta Žilina.